Przejdź do treści

Czy warto zdecydować się na współpracę z projektantem wnętrz?

  Po co mi architekt wnętrz?

  Czyli co projektant wnętrz może dla Ciebie zrobić i kiedy warto zdecydować się na współpracę.

  ”Projektant wnętrz? Przecież ja wiem lepiej co mi się podoba niż jakaś obca osoba…”’

  “Za cenę projektu to mam już jakiś fajny mebel do mieszkania”

  “ Projekt łazienki zrobiliśmy w markecie w cenie materiałów, resztę domu urządzimy sami – przecież to największa frajda, nie rozumiem jak można z tego zrezygnować i jeszcze komuś płacić”

  Tego typu komentarze łatwo znaleźć, gdy na którejś z facebookowych grup dotyczących budowy domu pojawia się pytanie o projektantów wnętrz. Temat budzi wiele emocji, opinie są zazwyczaj podzielone i trudno na podstawie takiej wymiany zdań podjąć decyzję: czy warto współpracować z architektem wnętrz?

  W zasadzie, to zależy 🙂 

  Czym zajmuje się projektant wnętrz i w czym może Ci pomóc?

  Jeszcze niedawno projektowanie wnętrz było traktowane jako usługa luksusowa i dostępna dla nielicznych. Obecnie projektanci oferują ogromny przekrój usług, zaczynając od liftingów pojedynczych pomieszczeń, przez szybkie projekty koncepcyjne, kończąc na kompleksowej usłudze wykończenia wnętrza pod klucz.

  Duża różnorodność oferty pozwala na wybór usługi odpowiedniej do naszych potrzeb i możliwości, a co za tym idzie, więcej osób może sobie na nią pozwolić. W ostatnim czasie wzrosła również nasza świadomość – chcemy mieszkać pięknie i funkcjonalnie, z tego względu szukamy pomocy profesjonalisty, który wesprze nas i doradzi w problematycznych kwestiach. 

  Zakup domu lub mieszkania to bez wątpienia jedna z większych inwestycji w życiu każdego z nas. Nic więc dziwnego, że wiele czasu poświęcamy również wykończeniu wnętrz – wybór odpowiedniego koloru ścian czy wzoru płytek może sprawić trudność nawet najbardziej decyzyjnym osobom.

  Wygląd poszczególnych pomieszczeń to jednak nie wszystko, o czym powinniśmy pomyśleć w trakcie aranżacji naszej przestrzeni, gdyż nawet najpiękniejsza kuchnia może okazać się rozczarowaniem, jeśli nieodpowiednio ją rozplanujemy.

  Nie da się ukryć, że pomoc profesjonalisty może być dla nas ogromnym ułatwieniem, w niektórych przypadkach wręcz koniecznością. Koszt takiej współpracy to zazwyczaj jedynie niewielki procent kwoty, którą inwestujemy we własne cztery ściany. 

  Co zyskujesz podczas współpracy z projektantem wnętrz?

  funkcjonalnie rozplanowane wnętrze o wyjątkowym klimacie

  Nie da się ukryć, że własny dom czy mieszkanie to miejsce w którym spędzamy codziennie ogromną ilość czasu. Warto zadbać o to, abyśmy czuli się w nim dobrze i po prostu – jak u siebie. Przestrzeń, w której żyjemy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, warto więc zadbać o odpowiednie rozmieszczenie mebli, wystarczającą ilość miejsca do przechowywania, dobór kolorów, które będą sprzyjać odpoczynkowi lub odwrotnie – będą pobudzać do działania.

  Współpraca z projektantem pomoże Ci stworzyć wnętrze funkcjonalne i spójne, w którym spędzaniu wolnego czasu stanie się przyjemnością.

  pomoc w podjęciu decyzji

  Ogrom możliwości w zakresie stylistyki wnętrza, ciekawych rozwiązań i modnych elementów wyposażenia może przyprawić o zawrót głowy! Czasem projektant wnętrz musi wejść także w rolę mediatora, aby pogodzić dwie zupełnie odmienne koncepcje i znaleźć pomiędzy nimi kompromis.

  Aby uniknąć chaosu lub niepotrzebnego stresu, powierz swoje wnętrze profesjonaliście, który przeprowadzi Cię przez ten proces (prawie) bezboleśnie.

  kontrola nad wydatkami

  Wykończenie lub remont wnętrza to często skomplikowany proces, w natłoku obowiązków i decyzji do podjęcia, jeśli nie kontrolujemy i nie planujemy naszych wydatków, może okazać się, że rzeczywiste koszty wykończenia przekroczyły znacznie nasze oczekiwania lub nawet możliwości finansowe.

  Z pomocą przychodzi projektant, który w trakcie pracy nad projektem trzyma rękę na pulsie kontrolując na bieżąco budżet i planując wydatki adekwatnie do możliwości finansowych inwestora.

  mniejsze ryzyko problemów na budowie

  Jeśli projektujemy wnętrza sami, zwłaszcza bez odpowiedniej wiedzy lub pod presją czasu, może się zdarzyć, że czegoś nie przewidzimy lub popełnimy błąd. Część z nich jest mało istotna i może jedynie nieznacznie wpływać na nasz komfort, ale zdarzają się także takie, które trzeba będzie naprawić i staną się dodatkowym kosztem.

  Błędy w projektowaniu zdarzają się nawet projektantom, jednak wiedza i doświadczenie pozwala nam uniknąć  zdecydowanej większości z nich. Może się więc okazać, że inwestycja w projekt pozwoli Ci zaoszczędzić nie tylko pieniądze, lecz także czas i nerwy.

  czas

  Czasu zazwyczaj każdy z nas ma zbyt mało, dlatego warto dysponować nim rozsądnie. Możesz wszystko robić samemu, ale powierzając projekt profesjonaliście oszczędzasz ogromną ilość czasu, którą trzeba by poświęcić na wybór mebli czy rozmowy z wykonawcami. W dłuższej perspektywie zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze.

  Jeśli zamiast wycieczki do meblowego wolisz wybrać się na wakacje z rodziną, decyzja o podjęciu współpracy z projektantem powinna być prosta. 🙂

  ______________________________________________________

  Jak widać współpraca z projektantem wnętrz może przynieść wiele korzyści, dlatego powinna być podstawą każdej przemyślanej inwestycji. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad projektem wnętrza – napisz do mnie i umów się na rozmowę online.

  Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach, opowiem Ci jak projektuję i zaproponuję formę współpracy, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia 🙂 Zobacz moje projekty TUTAJ lub NA INSTAGRAMIE. 🙂